Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Rusza Ekologiczna Gra Miejska

Projekt realizuje Fundacja Rozwoju Powiatu na terenie powiatu tomaszowskiego. Gra startuje 17 i potrwa do 28 listopada. Fabuła gry inspirowana będzie legendami związanym z historią Tomaszowa Mazowieckiego oraz okolic.

Szkoły wytypują przedstawicieli, którzy stworzą dziesięcioosobowe drużyny. Przez okres dwóch tygodni uczestnicy będą obserwować specjalnie przygotowany fanpage, na którym stopniowo pojawiać się będą artykuły ekologiczne, zadania  oraz wskazówki niezbędne do jak najlepszego przygotowania się do gry. Dzięki temu w zadanie będzie mogła się zaangażować cała społeczność szkolna. W trakcie gry będzie trzeba zrealizować ich kilka. Nie zabraknie konkursu na zdjęcie prezentujące najbardziej kreatywny strój ekologiczny. Gra turystyczna odbędzie się 28 listopada. Przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy otrzymają mapy, na których oznaczone zostaną wcześniej przygotowane trasy i stanowiska z zadaniami. Aby je rozwiązać, uczestnicy będą musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, zaangażowaniem oraz pomysłowością.

Akcja jest kierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tomaszowskiego. Jej głównym celem jest podkreślenie znaczenia profilaktyki ekologicznej oraz zachęcenie młodych ludzi do propagowania i podejmowania działań ograniczających zanieczyszczenie na obszarze zalewni Pilicy.

  Fundacja ma nadzieje, że  przygotowana przez nich gra turystyczna w doskonały sposób połączy rywalizację z dobrą zabawą oraz przyczyni się do upowszechnienia edukacji ekologicznej oraz, że będzie to dla uczestników idealna okazja do poznania pięknych i niezwykle malowniczych miejsc powiatu tomaszowskiego.

Funpage można znaleźć TUTAJ

Informacje o grzeTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij