Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ruszają szczepienia – można skorzystać z dowozu do punktu szczepień

Urząd Miasta uruchomił pomoc dla osób, które samodzielnie nie mogą dojechać do punktu szczepień. W ramach Narodowego Programu Szczepień od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

- Trwająca pandemia COVID-19 zdezorganizowała nasze dotychczasowe życie i postawiła przed nami nowe, nieznane dotąd wyzwania – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Staramy się wspólnie pokonywać wszelkie niedogodności, a przede wszystkim samą pandemię dla naszego i naszych najbliższych bezpieczeństwa. Dla wielu ostatni czas to samotność, odcięcie od rodziny i przyjaciół. Wszyscy mamy nadzieję, że niebawem to się skończy i będziemy mogli wrócić do spotkań z najbliższymi. Narodowy Program Szczepień to jedno z tych rozwiązań, które wspólnymi siłami możemy wykorzystać jako drogę powrotu do normalności.  Szczepienia są dobrowolne, to indywidualna decyzja każdego z nas,  ja się zaszczepię jak tylko przyjdzie moja kolej – zapewnia prezydent miasta.

Na szczepienie można zapisać się poprzez:

- infolinię 989 (rejestracja od 15 stycznia);

- online przez Internetowe Konto Pacjenta;

- za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie;

- osobiście w punkcie szczepień.

Wykaz punktów szczepień w naszym mieście dostępny jest tutaj:

https://www.tomaszow-maz.pl/aktualnosci/sprawdz-gdzie-w-tomaszowie-bedzie-sie-mozna-zaszczepic/

Urząd Miasta uruchomił specjalne udogodnienia dla Seniorów, którzy zechcą się zaszczepić zgodnie z wyznaczoną datą szczepień.

Osoby, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami; osoby mające trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) mogą skorzystać z pomocy – dowiezienia do punktu szczepień. Od 15 stycznia funkcjonować będzie specjalna infolinia (od 8 do 15, od poniedziałku do piątku), pod którą można będzie otrzymać wszelkie informacje w tej sprawie.

Numer tel: 513 365 371 lub 44 726 25 09

Kancelaria Premiera uruchomiła  stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989., która będzie aktywna od 15 stycznia

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij