Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2018-02-19

Seniorzy zbadali zaćmę

W  Miejskim Centrum Kultury przeprowadzono bezpłatne badania wzroku pod kątem zaćmy. Badanie było całkowicie nieinwazyjne i bezbolesne. Każdy mieszkaniec Tomaszowa , który wcześniej dokonał zapisu bez skierowania mógł poddać się badaniu.
Po konsultacji otrzymywano bezpłatny opis wyniku badania oraz konkretne informacje dla osób, u których zaćma została wykryta. Specjaliści z kliniki Provisus udzielili również informacji na temat dalszych czynności postępowania z zaćmą, takich jak organizacja zabiegu usunięcia zaćmy korzystając z refundacji NFZ.

Warto zadbać o profilaktykę związaną z badaniem wzroku, szczególnie w wieku senioralnym. Pierwsze objawy zaćmy są praktycznie nierozpoznawalne. Istotne jest, żeby wykryć ją we wczesnym stadium i zapobiec jej rozwojowi, który w konsekwencji prowadzi do pogorszenia wzroku, a nawet do całkowitej jego utraty.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij