Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Siatkarki z „Trzynastki” najlepsze w województwie!

Dużym sukcesem sportowym mogą się pochwalić dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 13. Siatkarska reprezentacja tej szkoły prowadzona przez trenera Piotra Jedyka dotarła do finału wojewódzkiego Szkolnych Igrzyskach Sportowych.


W drodze do finału wojewódzkiego „Trzynastka” wyeliminowała zespół SP 10 Tomaszów oraz inne szkolne reprezentacje z Czerniewic, Zawady, Brzezin i Dąbrowy nad Czarną. Do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się z eliminacji rejonowych sześć szkół: SP 4 Łódź, SP 8 Bełchatów, SP 5 Konstantynów Łódzki, SP Domaniewice, SP 1 Łask i SP 13 Tomaszów. Gospodarzem turnieju finałowego był Łask. Siatkarki z „Trzynastki” pokazały się z najlepszej strony pokonując w eliminacjach po 2:0 reprezentacje SP 8 Bełchatów i SP Domaniewice. W meczu finałowym tomaszowianki nie dały szans SP 5 Konstantynów Łódzki wygrywając również 2:0 w setach. Zwyciężając w finale wojewódzkim dziewczęta z „Trzynastki” zapewniły sobie awans do Mistrzostw Polski w kategorii szkół podstawowych.

Skład zespołu: Inga Fijałkowska (kapitan), Oliwia Owsianka, Aleksandra Kwaśniewska, Wiktoria Kaczmarek, Monika Abramczyk, Agnieszka Grad, Adrianna Kapała, Weronika Bąk, Wiktoria Nagórka i Karolina Mausz.                                                           
Złote siatkarki na co dzień są uczennicami klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr13 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1). Mistrzynie szesnastu województw spotkają się w czerwcu w finale krajowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej (prawdopodobnie w Głuchołazach ).


Klasyfikacja końcowa finału wojewódzkiego:

1. SP 13 Tomaszów Maz

2. SP 5 Konstantynów Łódzki

3. SP Domaniewice

4. SP 1 Łask

5. SP 8 Bełchatów

6. SP 4 ŁódźTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij