• Data opublikowania: 2015-11-30

Siatkarze pokonali łódzki AZS

W 11. kolejce II ligi, siatkarze tomaszowskiej Lechii pokonali w wyjazdowej konfrontacji drużynę AZS UŁ Łódź 3:0. Po tej części rozgrywek, nasz zespół plasuje się na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Od początku tego spotkania, gospodarze wyglądali na stremowanych, a Lechia konsekwentnie realizowała założenia taktyczne. Pierwszy set to pewne zwycięstwo Lechii do 21. W drugiej części meczu, tomaszowianie słabiej radzili sobie z przyjęciem i gra nieco się wyrównała. Łodzianie nie potrafili jednak wykorzystać błędów przyjezdnych i w efekcie Lechia wgrała do 25:23. W trzecim - i jak się później okazało - ostatnim secie, AZS przez dłuży czas utrzymywał prowadzenie. Aktywny szeregach Lechii Adam Herbich skutecznie uruchomił jednak grę środkiem, dało tomaszowianom argument do przechylenia zwycięskiej szali na swoją stronę.

AZS UŁ Łódź - Lechia Tomaszów 0:3

(21:25, 23:25, 24:26)

Skład Lechii- Wiktor Musiał, Bartłomiej Latocha, Piotr Jedliński, Tomasz Narowski, Adam Herbich, Adrian Zalewski, Piotr Koziołek, Dawid Kornacki, Michał Makowski, Mateusz Kowalski, Patryk Spychała, Kacper Turoboś, Jacek Wieczorek (k), Patryk Szczepanik.