Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-19

Siedem bramek przy Nowowiejskiej! Lechia pokonała Energię Kozienice

Piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki wywalczyli ósme zwycięstwo w tym sezonie. Po zaciętej walce pokonali na własnym stadionie drużynę Energii Kozienice 4:3.

W tym spotkaniu, w barwach naszej drużyny zadebiutował 20-letni napastnik - Eryk Lebioda, który w minionym tygodniu związał się umową z tomaszowskim klubem. Młody snajper zaliczył wymarzony debiut, gdyż zdobył bramkę, która przechyliła szalę zwycięstwa w tej konfrontacji.

W pierwszej części meczu, lechici szybko wyszli na prowadzenie po golu Marcina Mireckiego w 11 minucie. Jedenaście minut później, drugą bramkę dołożył Paweł Magdoń. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Tym samym do szatni, w dobrych humorach schodzili gospodarze. W drugiej odsłonie, przyjezdni pokazali, że nie mają zamiaru położyć się przed rywalem i szybko doprowadzili do wyrównania. Bramka na 2:2 padła bowiem trzy minuty po wznowieniu gry. Energia sprawnie radziła sobie z rozbijaniem ataków naszych zawodników, ale w 59 minucie, na wysokości zadania ponownie stanął Marcin Mirecki, który dzięki zdobytej drugiej bramce, umocnił swoją pozycję w klasyfikacji strzelców (12 goli). Goście nie zamierzali jednak wracać do Kozienic bez jakiekolwiek zdobyczy punktowej. W 85 minucie meczu zdobyli bowiem trzecią bramkę i wydawało się, że mecz zakończy się remisem Z dobrej strony pokazał się jednak nowy nabytek tomaszowskiego klubu Eryk Lebioda, który w 90 minucie meczu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pokonał bramkarza przyjezdnych.

Po trzynastu kolejkach, Lechia zajmuje drugie miejsce w tabeli. Po lidera - Sokoła Aleksandrów Łódzki - traci jednen punkt. W następnej kolejce, "Zielono-czerownych" czeka wyprawa do Raciąża, by zmierzyć się z tamtejszymi Błękitnymi, którzy plasują się na dwunastej pozycji w tabeli (24 października, 13.00).

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Energia Kozienice 4:2 (2:1)

Bramki: Marcin Mirecki '11, '59, Paweł Magdoń '22, Eryk Lebioda '90 - Wiktor Putin '40, Damian Stanisławski '48, Eugeniusz Kołodziejczyk '85

Żółte kartki: Szymczak, M. Rozwandowicz (Lechia) - Kubala, Janiszewski (Energia).

Składy:

Lechia: Grejber - Matuszczyk, Magdoń, Cyran, Matysiak - Mirecki, Szymczak, Rozwandowicz M., Kolasa (74' Lebioda), Jardel (79' Żytek), Rozwandowicz J.

Energia: Piaseczny - Szary, Walasek, Mortka, Serodziński (82' Kubala), Stróżka (75' Nowocień), Kalinka (46' Nowocień), Janiszewski, Kołodziejczyk, Putin, Ciupiński (56' Stanisławski).

Sędzia: Cezary Białek (Skierniewice)


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij