Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Siłownia zewnętrzna, plac zabaw i miasteczko ruchu drogowego. Trwa realizacja inwestycji w ramach TBO

Niebawem rozpocznie się realizacja pierwszych inwestycji w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Wyłonieni zostali już wykonawcy modernizacji ul. Torowej i budowy siłowni zewnętrznej na terenie Gimnazjum nr 6. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację Parku Niebrowskiego, a także poznamy wykonawcę placu zabaw w Przedszkolu nr 12.

 


Siłownia zewnętrzna na terenie Gimnazjum nr 6                                                     

Wiemy już jak firma zaprojektuje, a potem wybuduje siłownię zewnętrzną na terenie Gimnazjum nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego. Najkorzystniejszą ofertę złożył FIT PARK Sp. z o.o. – Sp. k. Wartość umowy opiewa na kwotę 30 504 zł. W ramach prac powstanie 5 urządzeń dwustanowiskowych dla młodzieży, dorosłych i seniorów: orbitrek i wioślarz, rower i jeździec, biegacz podwójny, wyciąg górny i krzesło do wyciskania oraz wyciąg górny i prasa nożna. Zamówienie obejmuje również wykonanie stojaków rowerowych na 10 stanowisk. Siłownia powstanie w sąsiedztwie bieżni i boiska wielofunkcyjnego. Powierzchnia do wykorzystania to ok. 600 m2. Cały teren jest ogrodzony i posiada wjazdy od strony ul. Jałowcowej i ul. dr Biernackiego. Wykonawca będzie musiał zrealizować zadanie do końca maja 2016 roku.

Projekt budowy siłowni na terenie Gimnazjum nr 6 uzyskał największą liczbę głosów wśród wszystkich projektów lokalnych w III rejonie zamieszkania. Za realizacją tego zdania głosowało 532 mieszkańców. Siłownia będzie ogólnodostępna dla mieszkańców w godz. 6.00-20.00 i monitorowana całodobowo.

 

Modernizacja ul. Torowej

Jeszcze w kwietniu powinien zostać zmodernizowany fragment ul. Torowej w Tomaszowie Mazowieckim. Droga będzie utwardzona płytami betonowymi typu YOMB na odcinku 240 m i szerokości 4,0 m. Inwestycję realizować będzie firma MAJSTER BRUK, a umowa została podpisana na kwotę 74 101,83 zł.

Zakres prac obejmuje m.in. roboty drogowe w zakresie podbudowy z piasku i nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych typu YOMB czy też plantowania i zagęszczenia poboczy.

Modernizacja ulicy Torowej została zgłoszona jako projekt lokalny w II rejonie zamieszkania. Inwestycja ma służyć nie tylko mieszkańcom dzielnicy, ale również osobom z poza miasta. Jak podkreślali autorzy projektu, okolica jest atrakcyjnie położona i mieszkańcy Tomaszowa coraz częściej korzystają z niej by dojechać do niedaleko położonej Spały oraz okolic. Głównym założeniem projektu jest kontynuacja utwardzenia drogi miejskiej płytami betonowymi mając na celu polepszenie bezpieczeństwa i warunków bytowych osób mieszkających przy ul. Torowej.

 

Budowa placu zabaw w Przedszkolu nr 12 (TBO/35/2015)

Wkrótce poznamy wykonawcę budowy placu zabaw w Przedszkolu nr 12 w Tomaszowie Mazowieckim. Obecnie trwa etap badania i oceny ofert przez komisję przetargową.

Projekt uzyskał największą liczbę głosów wśród wszystkich projektów lokalnych w I rejonie zamieszkania. Za realizacją tego zdania głosowało 766 mieszkańców. Przedszkole nr 12 nie posiada placu zabaw. Projekt będzie służył dzieciom, które dzięki niemu będą mogły aktywnie spędzać czas podczas pobytu w przedszkolu. Powierzchnia niezbędna do bezpiecznego korzystania to ok. 200m2. W skład placu zabaw wejdą: zestaw zabawowy, dwie podwójne huśtawki, huśtawka równoważnia i huśtawka wagowa, równoważnia, bujak sprężynowy, karuzela tarczowa. Dodatkowo zostaną zamontowane ławki i kosze na śmieci. 


Park Niebrowski -
przestrzeń publiczna kształtowana z udziałem mieszkańców

W przyszłym tygodniu powinien zostać ogłoszony przetarg na realizację Parku Niebrowskiego. Projekt dotyczy trzech etapowych działań w ramach całościowego przekształcania przestrzeni położonej w obszarze Niebrowa w wielofunkcyjny park.

W ramach działań przewidzianych na rok 2016 zagospodarowany zostanie dzieciniec Zespołu Szkół nr 4, a także powstanie miasteczko ruchu drogowego pomiędzy basenem a Ośrodkiem Kultury Tkacz, jako części przyszłej kompozycji parkowej. Niebawem rozpoczną się też konsultacje społeczne na temat całej koncepcji Niebrowskiego Parku. W konsultacje zostaną zaangażowani członkowie Młodzieżowej Rady Miasta i młodzież z Zespołu Szkół nr 4.

Projekt uzyskał największą liczbę głosów wśród wszystkich projektów ogólnomiejskich. Za realizacją tego zdania głosowało 1570 mieszkańców.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij