Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Sportowe zmagania w Arenie

Zawodnicy z 7 województw, reprezentujący 16 klubów z całek Polski rywalizowali w Arenie Lodowej podczas XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim w ramach LXX Mistrzostw Polski Juniorów i juniorów młodszych.

Młodzież w wieku 15-19 lat rywalizowała na dystansach 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m (kobiety i mężczyźni), 5000 m (mężczyźni), w biegu masowym i w biegu drużynowym. Zawody odbyły się w miniony weekend (29-31 stycznia). Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego we współpracy z Tomaszowskim Centrum Sportu, Okręgowym Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego i Ministerstwo Sportu. Patronat nad zawodami objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Olimpiada rozpoczęła się od oficjalnej inauguracji 28 stycznia, podczas której nie zabrakło akcentów „olimpijskich” w postaci wciągnięcia flagi, zapalenia znicza olimpijskiego, apelu olimpijskiego, hymnu oraz ślubowania zawodników, sędziów oraz trenerów. Miłym akcentem był przejazd pocztu flagowego na czele z Panną na niedźwiedziu - symbolami herbu Tomaszowa Mazowieckiego.

W punktacji wojewódzkiej w kategorii juniorów pierwsze miejsce zajęło województwo mazowieckie, a w kategorii junior młodszy zwyciężyło województwo łódzkie. Pierwsze miejsce w punktacji klubowej wywalczył UKS 3 Milanówek w juniorach i KS Pilica w juniorach młodszych. Reprezentanci tomaszowskiego klubu wywalczyli łącznie 12 złotych, 12 srebrnych i 2 brązowe medale.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Padło wiele rekordów życiowych. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary ufundowane przez marszałka województwa łódzkiego oraz medale. Dodatkową nagrodę z rąk Romana Derksa - Prezesa Areny za najbardziej wartościowy rezultat otrzymał Szymon Wojtakowski - zawodnik KS Pilicy, podopieczny Rolanda Cieślaka. Z wynikiem 156.412 pkt pobił nowy rekord Polski juniorów w małym wieloboju. Ostatni rekord w tej kategorii ustanowił w Heerenveen 18 lat temu Konrad Niedźwiedzki wynikiem 156.884 pkt.

Ze względu na obostrzenia impreza odbyła się bez udziału publiczności, jednak zachęcamy do obejrzenia jej retransmisji na kanale You Tube Areny Lodowej.

Link do wyników tutaj.

(Fot: Arena lodowa)

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij