Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-13

Szacunek i odpowiedzialność – "Czwórka" na warsztatach w Warszawie

Bernardo Bellotto - ambasador kultury, czyli magiczna skrzyneczka pana Bellotta to projekt poświęcony edukacji o dziedzictwie kultury, w którym do 7 lat uczestniczą uczniowie ZS nr 4 w Tomaszowie Maz. W ramach tego przedsięwzięcia, 9 listopada odbył się kolejny wyjazd do Warszawy. Tym razem wzięła w nim udział młodzież ze szkoły podstawowej.

Poniedziałkowe zajęcia prowadził Tomasz Trojanowski, znany autor książek dla dzieci, a także Barbara Leśniewska. Treść warsztatów zamknąć można w kilku kluczowych pojęciach: wyobraźnia, szacunek, tolerancja, odpowiedzialność, a także szczęście, dziecko, wybór wartości najważniejszych w życiu.

Pierwsze zajęcia zaczęły się od rozmowy o czytaniu, roli komputera, komórki w naszym życiu, skończyły na słuchaniu muzyki i dzieleniu się skojarzeniami, uczuciami, obrazami, które ona wywołała. Przesłaniem warsztatów był wniosek, byśmy nie dali naszej wyobraźni zasuszyć się, pielęgnowali ją, abyśmy nauczyli się rozmawiać, patrzeć sobie w oczy, zauważać otaczający świat i ludzi.

Druga część zajęć miała nieco inną tematykę. Uczestnicy projektu dowiedzieli się o Arkadii, różnym pojmowaniu szczęścia, umiłowaniu mądrości. Zobaczyli portrety dzieci z różnych epok, bo dzieci były zawsze, natomiast zasadniczo różniła się ich rola w społeczeństwie. Dzieci miały jedno zadanie dorosnąć. A wszystko to działo się w zamkowych komnatach, pełnych tajemnicy i historii.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij