Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tani prąd z Kartą Dużej Rodziny

Uchwalona przez Sejm ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku zamraża ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych do określonego limitu zużycia. Podstawowy limit wynosi 2000 kWh rocznie, dla gospodarstw domowych z osobą niepełnosprawną – 2600 kWh. Największy limit dotyczyć będzie rolników oraz rodzin z Kartą Dużej Rodziny i wyniesie 3000 kWh.

W ustawie przewidziano trzy możliwe warianty uzyskania prawa do limitu, w zależności od tego, kiedy staniemy się posiadaczami Karty Dużej Rodziny:

• posiadający KDR w dniu wejścia w życie ustawy będą mieli prawo do całego limitu 3000 kWh;
• osoby, które zdobędą KDR do końca 2022 roku również będą mogły wykorzystać cały limit 3000 kWh;
• w przypadku otrzymania KDR w 2023 r. limit 3000 kWh będzie się proporcjonalnie zmniejszał.

Rodziny uprawnione do skorzystania z zamrożonych cen prądu muszą złożyć do zakładu energetycznego oświadczenie.

Składając oświadczenie posiadacz Karty Dużej Rodziny, który jest rodzicem rodziny wielodzietnej (odbiorca uprawniony), podaje numer Karty Dużej Rodziny i załącza kopię tej karty.

Oświadczenie składa się na piśmie, w postaci papierowej lub elektronicznej, niezwłocznie, nie później niż do 30 czerwca 2023 r.

W Tomaszowie Mazowieckim ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny można wyrobić w Urzędzie Miasta w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia (budynek C., pok. nr 2 (parter- wejście od ul. Mościckiego) lub przez internetowy portal Emp@tia.

[UWAGA!]

Do skorzystania z ulg w zakupie energii elektrycznej uprawnieni są tylko posiadacze ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Nie należy jej mylić z Tomaszowską Kartą Dużej Rodziny.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij