Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Taniej za ciepło!

Od listopada mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zapłacą mniej za ciepło dostarczane przez Zakład Gospodarki Ciepłowniczej. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe stawki. Po raz pierwszy od 16 lat nastąpiła obniżka ceny ciepła dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego we wszystkich grupach taryfowych jednocześnie (sześciu).

Od listopada mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego zapłacą mniej za ciepło dostarczane przez Zakład Gospodarki Ciepłowniczej.


Na początku października, Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził trzynastą taryfę dla ciepła zaproponowaną przez Zakład Gospodarki Ciepłowniczej. Łączna obniżka wskaźnikowa wynosi niecałe 2%, natomiast dla odbiorców w podstawowej taryfie obniżka wynosi 0,52%, dla odbiorców u których funkcjonuje węzeł ZGC obniżka wynosi 2,68%, a co najważniejsze, duże obniżki występują u odbiorców dla których ZGC produkuje ciepło pochodzące z gazu – tutaj obniżki wynoszą od 21,98 do 25,34%. Trzeba jednak zaznaczyć, że nadal najtaniej zapłacimy za ciepło produkowane przez ZGC z węgla.

Dzięki  obniżce w tej w ostatniej taryfie, zmniejszą się koszty wynajmu mieszkań w nieruchomości przy ul. Farbiarskiej 18, która jest w zarządzie TTBS.  Do tej pory był problem z wynajęciem mieszkań w tym budynku, odstraszała głównie cena gazu. Nadal trwają jednak prace nad włączeniem tej nieruchomości do jeszcze tańszej sieci ZGC.

Przypomnijmy, że cały czas trwają prace studyjne nad ekologicznymi rozwiązaniami produkowania ciepła.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij