Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

TBO 2017. Wyślij wniosek przez Internet! [WIDEO]

Od 1 czerwca można zgłaszać wnioski do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 (TBO). Teraz będzie to jeszcze prostsze. Na stronie internetowej www.tomaszowskibo.pl został uruchomiony elektroniczny formularz składania wniosków, którego konstrukcja jest niezwykle intuicyjna.Zadaniem osoby zgłaszającej projekt (pełnomocnika) będzie wypełnienie wszystkich wymaganych pól (zaznaczonych na czerwono). Dodatkowym atutem formularza jest możliwość zlokalizowania ruchomym znacznikiem na interaktywnej mapie miejsca zgłaszanego projektu. Oczywiście taki wniosek musi również uzyskać poparcie mieszkańców (10 osób w przypadku projektu lokalnego i 20 osób w przypadku ogólno miejskiego w wieku co najmniej 16 lat). Zebrane podpisy na odpowiednim druku należy dołączyć w formie skanu/zdjęcia.

POBIERZ LISTĘ POPARCIA

Nie odeszliśmy od tradycyjnej formy przyjmowania wniosków. Nadal będzie je można składać lub wysyłać w wersji papierowej do Biura Partnerstwa i Rozwoju Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, ul. POW 10/16, budynek A, I piętro, pokój 18.

POBIERZ WNIOSEK

Pamiętajmy tylko, że wszystkie wnioski papierowe muszą wpłynąć do Urzędu do 8 lipca 2016 roku do godz. 15.30, natomiast czas składania wniosków elektronicznych mija 8 lipca 2016 r. o godz. 23.59.

Tak jak w ubiegłym roku TBO łącznie wyniesie 1 milion zł. Nie zmieni się też charakter projektów: mogą być one lokalne i ogólnomiejskie. Mogą również dotyczyć wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach miasta Tomaszów Mazowiecki.
Szczególnie ważną kwestią jest zmniejszenie wieku osób uprawnionych do zgłaszania projektów oraz głosowania od 16 roku życia.

Projekty lokalne dotyczą jednego rejonu zamieszkania, a środki przeznaczone na te projekty wyniosą łącznie 600.000 zł, czyli po 150.000 zł dla każdego z 4 rejonów zamieszkania (poniżej mapa z podziałem miasta). Takie projekty może zgłosić grupa co najmniej 10 osób zamieszkujących w danym rejonie miasta, które ukończyły co najmniej 16 lat.

Projekty ogólnomiejskie dotyczą zadania publicznego, obejmującego potrzeby mieszkańców więcej niż jednego rejonu zamieszkania lub którego miejsce realizacji nie jest przypisane do jednego rejonu zamieszkania. Środki przeznaczone na projekty ogólnomiejskie wyniosą łącznie 400.000 zł. Takie projekty może zgłosić grupa co najmniej 20 mieszkańców Miasta, których wiek sięga co najmniej 16 lat.

Harmonogram Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017:
1 czerwca - 8 lipca / możliwość składania wniosków
9 lipca - 11 września / weryfikacja zgłoszonych projektów
12 - 25 września / przeprowadzenie głosowania
do 14 października / ogłoszenie wyników

W przypadku wątpliwości w wypełnianiu wniosku lub też w celu sprawdzenia  jego poprawności będzie można kontaktować się osobiście lub telefonicznie z wyznaczonymi pracownikami Urzędu Miasta, nr tel. 44 724 23 11:
infrastruktura miejska: Jolanta Wojtkiewicz / wew. 444
własność gruntów: Mariusz Rybiński / wew. 246
edukacja, sport: Andrzej Kowalik / wew. 272
polityka społeczna: Wanda Rybak / wew. 274
kultura, turystyka: Małgorzata Śmiechowicz / wew. 255
tereny zielone: Ewa Potępa / 798 781 544

Wszelkie uwagi można również zgłaszać e-mailem: tbo@tomaszow-maz.pl


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij