Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

TKKF-iada - wakacyjna olimpiada

28 lipca,  na trawiastym terenie przy ul. Bohuszewiczówny na osiedlu Niebrów w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się  trzecia Wakacyjna Olimpiada TKKF-iada  2017.  W tym  roku nazwa imprezy nawiązuje do 60-lecia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

FOTO


Warto wiedzieć, że po raz pierwszy wakacyjna olimpiada zorganizowana została przez Zarząd Miejskiego TKKF w 1982 roku, a jej inicjatorem i do dzisiaj głównym organizatorem był ówczesny prezes  Antoni Smolarek. Od 2001 roku po kilkuletniej przerwie prezes Ogniska TKKF ZNP Antoni Smolarek wraz z   koleżankami i kolegami co roku organizują kolejne edycje wakacyjnych olimpiad.  TKKF-iada 2017 obok ul. Bohuszewiczówny to również inicjatywa Antoniego Smolarka, od wielu mieszkającego przy tej ulicy.  

W olimpiadzie uczestniczyło 40 dzieci. Tym razem uczestnicy  rywalizowali o medale w trójboju sprawnościowym  (bieg 60 m, skok  w dal z miejsca i  rzut piłką  zza głowy) w 2 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.

Oto klasyfikacja końcowa w trójboju sprawnościowym.

Kat. 9 – 12 lat: 1. Zuzanna Plich, 2. Patrycja Składowska,  3. Roksana Szczepanik i 1. Franciszek Kuś (Warszawa), 2. Krzysztof Dąbrowski,     3. Konrad Zając.

Kat. 5 – 8 lat: Natalia Śmiechowicz, 2. Nadia Janiszewska, 3. Alicja Sady             i 1. Bartosz Śmiechowicz, 2. Piotr Szaruga, 3. Michał Dereń, Szymon Kaczmarek.

Najlepszymi uczestnikami tej olimpiady były 7-letnie bliźnięta Natalia i Bartosz Śmiechowiczowie, zdobywcy   złotych  medali  w kategorii do 8 lat zajmując pierwsze miejsce we wszystkich konkurencjach. Bardzo dobrze wypadł też złoty medalista Franciszek Kuś  z Warszawy   zwyciężając w  biegu i w skoku w dal, a w rzucie piłką był drugi.

W dodatkowej rywalizacji najmłodszych uczestników kolejność była następująca: 1. Lena Szefert (3 lata), 2. Maja Majewska (3 lata), 3. Jasio Kuś (dwulatek z Warszawy). Medale, dyplomy i upominki ufundowali organizatorzy tj. Ognisko TKKF ZNP i ZOP ZNP. Medale były dla najlepszych, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wzięli udział w losowaniu upominków.

W przeprowadzeniu tej  olimpiady  pomagali także Bronisław Czechowicz, Małgorzata Baryś, Aleksandra Tejchman oraz rodzice srebrnego medalisty Piotra Szarugi. Zarząd Ogniska TKKF ZNP dziękuje wszystkim organizatorom, wolontariuszom i fundatorom, bo dzięki wspólnemu  wysiłkowi  kolejna TKKF-iada 2017 była  udaną imprezą, która  niewątpliwie uatrakcyjniła wypoczynek dzieciom  i młodzieży, a także uświetniła 60-lecie TKKF.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij