Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Tomaszów Mazowiecki uhonoruje Bogusława Drozdowskiego

Śp. Bogusław Drozdowski będzie patronem ronda u zbiegu ulic Strzeleckiej i Mazowieckiej. Tak zdecydowali radni Rady Miejskiej na wniosek prezydenta Marcina Witko.

FOTO\

Bogusław Drozdowski był prekursorem łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Przez 50 lat uczył wychowania fizycznego w tomaszowskich szkołach. Pochodził  z Pinska na Polesiu. Do Tomaszowa Mazowieckiego trafił po II wojnie światowej. W  1967 roku z inicjatywy Bogusława Drozdowskiego powstała sekcja łyżwiarstwa szybkiego Klubu Sportowego "Pilica", a on zastał jej pierwszym instruktorem. Kilka miesięcy później zarząd klubu zdecydował o budowie naturalnego toru do jazdy szybkiej na lodzie przy ul. Strzeleckiej. W 1979 roku rozpoczęto budowę sztucznie mrożonego toru. Nowy obiekt został oddany do użytku w 1984 roku. Bogusław Drozdowski wychował wielu olimpijczyków: Jana Józwika, Stanisławę Pietruszczak - Wąchałę, Jaromira Radke oraz wielu mistrzów Polski na czele z Andrzejem  Józwikiem  i  Markiem  Łakomskim.

W 2013 roku Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego uhonorowała Bogusława Drozdowskiego tytułem "Zasłużony dla Tomaszowa Mazowieckiego".


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij