• Data opublikowania: 2016-08-11

Tomaszowianie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Reprezentanci Młodzieżowego Klubu Sportowego w Tomaszowskie Mazowieckim wrócili z dwoma medalami z 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Sportów Letnich. Brązowe krążki wywalczyli Mateusz Bator w pchnięciu kulą i Patryk Muchlada w dziesięcioboju.

MKS

Organizację XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Ministerstwo Sportu i Turystyki powierzyło Samorządowi Województwa Dolnośląskiego. W zawodach lekkoatletycznych, które odbyły się we Wrocławiu, wzięło udział pięciu zawodników MKS Tomaszów Mazowiecki.

Jako pierwszy z tomaszowian miejsce na podium zajął Mateusz Bator. W finale pchnął kulę na odległość 17,22 m, co dało mu brązowy medal. Trzecie miejsce wywalczył również Patryk Muchlada w dziesięcioboju (6.092 pkt). W tej samej konkurencji startował też Maksymilian Wróblewski i zajął 21. pozycję.

Tuż za podium w rzucie dyskiem znalazł się Bartłomiej Goździk. W tej konkurencji startował też Mateusz Bator (był ósmy). Natomiast w siedmioboju rywalizowała Milena Chałupka. Tomaszowianka zajęła siódme miejsce.