Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Tomaszowianie uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości [ZDJĘCIA]

W Święto Niepodległości w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się m.in. uroczystości patriotyczno-religijne, a także 13. Tomaszowski Bieg Niepodległości. W zawodach wzięło udział ponad 600 osób.

Trasa Tomaszowskiego Biegu Niepodległości została wyznaczona Alejami Piłsudskiego. Po zakończeniu sportowych zmagań, na uczestników czekała gorąca herbata. Tradycyjnie rozlosowano również nagrody wśród wszystkich, którzy wzięli udział w biegu.

Bieg był jedną z imprez towarzyszących obchodom 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 9.30 w kościele NMP Królowej Polski odbyła się uroczysta Msza Święta. Po Eucharystii na pl. Kościuszki rozpoczęto tradycyjne uroczystości centralne.

Organizatorami uroczystości byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Miejskie Centrum Kultury, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej oraz Komenda Hufca ZHP.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij