Tomaszowscy kajakarze w III Mistrzostwach Polski na Ergometrach

Kajakarze reprezentujący MUKS "Wiking" wzięli udział w III Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych, które odbyły się 16 lutego br. w hali sportowej Politechniki Poznańskiej.

kajakarze na ergometrach 2020

Pośród zawodników z 20 ekip z Polski oraz jednej ze Szwecji była również reprezentacja kajakarzy z Tomaszowa Mazowieckiego.
Zawodnicy startowali w konkurencji seniorów na dystansie 1000 m, gdzie Marek Rybarczyk uplasował się na 11 pozycji.  W kategorii 50+ brązowy medal zdobył Mirosław Kowalski, który tym samym obronił tę pozycje sprzed roku. Czesław Pietrzyk ukończył rywalizację na piątym miejscu. W młodszej kategorii Cezary Dębiec zajął siódme miejsce.

Wszyscy panowie startowali również w sztafecie na 3000 m, kończąc rywalizację na szóstym miejscu, jednocześnie poprawiając wynik z zeszłego roku o pięć pozycji.