Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-07-01

Trwa przebudowa dróg. Musimy wykorzystać dofinansowania

Tomaszów ma niebywałą szansę na to, by w obecnej kadencji wydać więcej pieniędzy na infrastrukturę drogową, niż przez ostatnie 25 lat. Inwestycje możemy realizować dzięki milionowym dotacjom. W rezultacie, jesteśmy zobligowani do przestrzegania konkretnych terminów, co powoduje wykonywanie kilku remontów w tym samym czasie.

remont


Obecnie trwa przebudowa m.in. ulic: Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej. Na ten cel otrzymaliśmy 2 287 689,00 zł dofinansowania w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019, a także 1 143 844,71 zł z budżetu powiatu tomaszowskiego. W ramach tego samego programu, powiat tomaszowski dokonuje przebudowy ul. Oskara Lange. Starostwo wnioskowało o 2 495 905 zł dofinansowania. Inwestycję wesprze również miasto.  Rozbudowa ulicy Oskara Langego pozwoli na oczekiwane połączenie dwóch przebudowywanych w latach wcześniejszych arterii wylotowych z centrum miasta - ulic Jana Pawła II i Świętego Antoniego. 


Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Legionów i Farbiarskiej. Powstanie tam nowe rondo, które usprawni ruch oraz poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie. Termin robót w wypadku przebudowy ronda został wybrany tak, by koniec prac przypadał na okres wakacyjny, kiedy ruch jest mniejszy. Inwestycję realizuje powiat tomaszowski przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Barlickiego. Istnieje szansa, że prace drogowe przy obu inwestycjach nie będą realizowane w tym samym czasie.

Rozbudowa ulicy Barlickiego umożliwi realizację oczekiwanego przez mieszkańców połączenia trasy dojazdowej do węzła drogi ekspresowej S8 ze ścisłym centrum miasta i drogą wojewódzką nr 713. Inwestycja zostanie zrealizowana przez powiat w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 713. Długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja uzależniona jest od Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, który przeznaczył środki jej realizację.  

Wszystko wskazuje również na to, że czekają nas kolejne drogowe rewolucje. Jak zapewnia prezydent Tomaszowa Marcin Witko, Tomaszów nie wypadł jeszcze z gry o S-74.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij