Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Trwają przygotowania do stopniowego uruchomienia szkół

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne. Poniżej informacja, jak w najbliższych tygodniach będą funkcjonować szkoły podstawowe, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki.

 

  • Od 25 maja 2020 r. szkoły podstawowe będą prowadzić dla klas I-III w trybie stacjonarnym działalność opiekuńczo-wychowawczą z możliwością realizacji podstawy programowej w formie ustalonej przez dyrektora szkoły we współpracy z nauczycielami. Nadal utrzymuje się obowiązek realizowania podstawy programowej zarówno dla uczniów, których rodzice zdecydują się na posłanie swoich dzieci do szkół, jak i dla uczniów pozostających w domach. 
  • Zajęcia dydaktyczne dla klas I-III, tak jak dotychczas, będą prowadzili nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz inni nauczyciele nauczający w tych klasach. Natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w klasach I-III będą prowadzili wychowawcy świetlic szkolnych (w razie zaistnienia takiej potrzeby, zajęcia te będą mogli prowadzić również inni nauczyciele zatrudnieni w tej szkole).
  • W przypadku dzieci korzystających z wychowania przedszkolnego, których rodzice podejmą decyzję o dalszym pozostawieniu dziecka w domu, dyrektor zapewni realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  • Od 18 maja do 7 czerwca 2020 r. umożliwia się dzieciom niepełnosprawnym korzystanie z bezpośredniego wsparcia udzielanego przez nauczycieli specjalistów w przedszkolu czy szkole. Zajęcia rewalidacyjne, rewalidacyjno-wychowawcze i wczesnego wspomagania rozwoju mogą być prowadzone w uzgodnieniu z organem prowadzącym/dyrektorem przy zachowaniu całkowitej dobrowolności ze strony rodziców dzieci i młodzieży, ale też w zależności od możliwości placówki, z zachowaniem bezpiecznych warunków ich realizacji.
  • Od 25 maja do 7 czerwca 2020 r. uczniom klasy VIII szkoły podstawowej zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia, w szczególności z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty.
  • Od 1 do 7 czerwca 2020 r. uczniom szkoły podstawowej zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne, a także możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.
  • Obecnie szkoły pozyskują od rodziców informacje dotyczące zapotrzebowania na organizację tych rodzajów zajęć tak, aby dostosować pracę do ich potrzeb, a jednocześnie wypełnić zalecenia i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Trwa przygotowanie szkół do stopniowego uruchomienia.
  • Od 16 do 18 czerwca br.przeprowadzony będzie w szkołach podstawowych egzamin ósmoklasisty.
  • Termin ograniczonego funkcjonowania szkół, w tym realizowania kształcenia na odległość, ulega przedłużeniu do 7 czerwca br.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij