Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uczcili pamięć majora Hubala

Tomaszowianie pamiętali o 80. rocznicy śmierci mjra Henryka Dobrzańskiego-Hubala. Wiązanki kwiatów złożono m.in. na cmentarzu przy ul. Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim oraz przy szańcu Hubala w Anielinie. Zapalono też znicze.

 

Pod obeliskiem poświęconym majorowi Dobrzańskiemu, który znajduje się na tomaszowskim cmentarzu wojennym, 30 kwietnia pamięć Hubala uczcili Antoni Smolarek (por. w st. spoczynku, wiceprezes Koła nr 1 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala, działacz TKKF), radny miejski Andrzej Wodziński i Marek Hendzelewski (miłośnik biegania i wspinaczki wysokogórskiej).

Do Anielina pojechała delegacja Jednostki Strzeleckiej 1002, która oddała hołd dowódcy Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego przy szańcu upamiętniającym miejsce jego śmierci.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij