Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Uczniowie liceum plastycznego zaprezentowali swoje prace

Martwa natura, pejzaż, studium postaci oraz gipsowe portrety – takie prace można zobaczyć na wystawie w Galerii w Ratuszu w ramach wystawy uczniów Liceum Plastycznego im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Wernisaż odbył się w miniony poniedziałek.

Wernisaż

Trud zmagań młodych twórców nad formą w dochodzeniu do upragnionego, artystycznego wyrazu przyniósł znakomity rezultat i przewyższa nierzadko poziomem prace powstające na wyższych uczelniach.

Młodzież z Wyspiańskiego zdobywa nagrody na ogólnopolskich konkursach plastycznych, a największym tegorocznym sukcesem okazało się zdobycie I miejsca na Przeglądzie Makroregionalnym Liceów Plastycznych w Katowicach, a tym samym uczestnictwo w czerwcowym finale, który odbędzie się w Warszawie. Zwyciężczynie: Karina Promny, Natalia Dzwonkowska oraz Agnieszka Lechowska uświetniły ratuszową prezentację pracami powstałymi na konkursie w stolicy Górnego Śląska.

Wystawę patronatem objęli prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko oraz starosty tomaszowskiego Mirosław Kukliński. Na wernisażu obecni byli m.in. wiceprezydent miasta Zofia Szymańska i członkowie Rady Kultury. Wystawę będzie można oglądać do 24 czerwca. Przypomnijmy, że Galeria w Ratuszu znajduje się w Urzędzie Miasta na I piętrze przy ul. P.O.W. 10/16.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij