Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny

1 września w placówkach oświatowych zainaugurowano nowy rok szkolny. W szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez miasto uczyć się będzie 5 549 dzieci.

Rozpoczęcie roku

Uroczystości w szkołach rozpoczynały się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Nie zabrakło też części artystycznej. W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent Marcin Witko i wiceprezydent Zofia Szymańska.

W roku szkolnym 2016/2017 w szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez miasto naukę rozpocznie  5 549 dzieci, w tym w ośmiu szkołach podstawowych 3 859 dzieci w 179 oddziałach, a w pięciu gimnazjach 1690 uczniów (67 oddziały i 3 oddziały rewalidacyjne).

W siedmiu oddziałach „0” rozpocznie zajęcia 158 dzieci w następujących szkołach : Zespół Szkół nr 8 (1 oddział, 23 dzieci), Szkoła Podstawowa nr 1 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym 4 (3 oddziały, 63 dzieci), Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (1 oddział, 24 dzieci), Szkoła Podstawowa nr 13 Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 (1 oddział, 23 uczniów), Szkoła Podstawowa nr 14 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 (1 oddział, 25 dzieci). Natomiast w 16 oddziałach rozpocznie naukę 300 dzieci w klasach I.

IMG

Dodajmy, że od 1 września Przedszkole nr 10 weszło w skład Zespołu Szkół nr 8. 31 sierpnia zakończyła się natomiast kadencja dotychczasowej dyrektor placówki Małgorzaty Krupińskiej. Za dotychczasowy trud w wychowaniu młodych pokoleń podziękowała jej wiceprezydent Zofia Szymańska, podczas spotkania z dyrekcją tomaszowskich szkół. Od 1 września Pani Małgorzata jest nauczycielem wychowania przedszkolnego w Zespole Szkół nr 8.

List prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017

Szkoły i przedszkola gotowe na nowy rok szkolny. Miasto wydało prawie 1,5 mln zł na remonty

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij