Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-01-22

Uczniowie SP nr 10 zebrali około 200 kg grosików!

Od wielu już lat Szkoła Podstawowa nr 10  im. Tomaszowskich Olimpijczyków bierze udział w akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Zbiórka miedziaków ma  uświadomić dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz ich rówieśników będących w trudnej sytuacji życiowej.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie  programów, które pozwolą im wrócić do domu i zapewnią w nim spokój oraz na budowanie takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego, czyli tak naprawdę chodzi o  umożliwienie dzieciom godnego dorastania w rodzinie własnej lub zastępczej.

Wzorem lat ubiegłych zbiórka groszy odbywała w SP nr 10 w listopadzie i grudniu, tak jak przewidywał to regulamin Towarzystwa Nasz Dom. Rekordzistą w zbieraniu grosików wśród klas I-III okazał się zespół 2c, natomiast wśród klas IV – VI zwycięzcą jest 4c.

Ogółem cała szkoła podstawowa zgromadziła aż 2010, 26 zł (około 200kg!).

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij