Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Uczniowie SP13 zwycięzcami konkursu na „Ostatkową rymowankę”

Uczniowie SP nr 13 wzięli udział w konkursie organizowanym przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej im. płk Witolda Pileckiego w Tomaszowie Mazowieckim skierowanym do młodzieży od 13 roku życia i dorosłych. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności literackich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, kultywowanie tradycji i kultury ludowej naszego regionu, a także aktywizacja w okresie pandemii poprzez organizację konkursu w formule online.

Zadanie uczestników polegało na ułożeniu rymowanki o tematyce ostatkowej związanej z tradycją i obrzędowością świętowania ostatniego dnia karnawału. Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce – Oliwierowi Ambrozikowi z kl. VIIs

II miejsce – Karolinie Picholi z kl. VIIa

III miejsce – Karolowi Ziółkowskiemu z kl. VIIb

wyróżnienie – Mateuszowi Śmiglowi z kl. VIIa

Gratulujemy nagrodzonym oraz ich nauczycielom języka polskiego - Anecie Bartosiak i Zbigniewowi Milczarkowi, życząc dalszych sukcesów.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij