Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-23

W niedzielę wybory parlamentarne [INFORMATOR]

Wybory parlamentarne w naszym kraju odbędą się 25 października. Do Sejmu wybierzemy 460 posłów w 41 wielomandatowych okręgach wyborczych. Natomiast w nowej kadencji Senatu znajdzie się 100 senatorów, wybranych w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych.

Tomaszowianie będą głosować na kandydatów na posłów z 10 okręgu wyborczego, który obejmuje miasta na prawach powiatu Piotrków Trybunalski i Skierniewice oraz powiaty: bełchatowski, opoczyński, piotrkowski, radomszczański, rawski, skierniewicki i tomaszowski. Wybierzemy w sumie 9 posłów. Natomiast w okręgu wyborczym do Senatu nr 29, dokonamy wybory jednego senatora spośród czterech kandydatów.

Godziny głosowania

Głosowanie w lokalach Obwodowych Komisji Wyborczych od nr 1 do 24 i nr 27 odbędzie się w godzinach od 7:00 do 21:00, zaś w lokalach Obwodowych Komisji Wyborczych nr 25, nr 26 i nr 28 od godz. 9:00 do 21:00.

Dowóz osób niepełnosprawnych

W dniu wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej istnieje możliwość dowozu osób niepełnosprawnych i starszych do siedzib obwodowych komisji wyborczych. Samochód będzie dostępny w godzinach od 7.00 do 21.00. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu wyborów, we wskazanych wyżej godzinach, pod nr telefonu: 44 724 25 82.

Pamiętajmy o zmianie czasu na zimowy

Zmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2015 r. Wskazówki będziemy musieli cofnąć z godz. 3:00 na 2:00.

Jak głosować?

Gdzie głosować? Granice stałych i odrębnych obwodów głosowania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij