Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


W Tomaszowie powstanie sieć ładowarek dla samochodów elektrycznych

W Tomaszowie planowana jest budowa sieci ładowarek dla samochodów elektrycznych w miejscach ogólnodostępnych dla mieszkańców. Urząd wskazał 4 lokalizacje pod przyszłe stacje - plac Kościuszki, Arenę Lodową,  teren Galerii Tomaszów oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

ładowarki samochody

Szeroko rozumiana elektromobilność wraz z  perspektywami rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w Polsce i wyzwaniami, z jakimi w najbliższym czasie zmierzą się również samorządy, były tematami spotkania, które odbyło się 19 września w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

W spotkaniu brali udział m.in. przedstawiciele samorządów ziemi tomaszowskiej, w tym Urzędu Miasta, Starostwa, Gminy Tomaszów oraz spółek miejskich z zaproszonymi gośćmi - Krzysztofem Płochockim, liderem projektu budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych z ramienia spółki PGE Nowa Energia, Dariuszem Bigelmajerem - PGE Dystrybucja oraz z przedstawicielami Renault Polska.

Obecnie prowadzone są rozmowy i podpisywane umowy między gminą a PGE Nowa Energia. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to jest szansa, że ładowarki pojawią się w naszym mieście jeszcze w tym roku.
 

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij