Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wiemy, kto zaprojektuje i wybuduje snowpark „Baśniowa”

Niebawem rozpoczną się prace związane z budową snowparku „Baśniowa”, czyli miejsca sportowo-rekreacyjnego dla osób jeżdżących na nartach, snowboardzie, sankach oraz uprawiających street workout. Inwestycja powstanie pomiędzy torem łyżwiarskim a ul. św. Antoniego w ramach Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

górka Baśniowa

Znamy już wykonawcę tego przedsięwzięcia. W przetargu wzięła udział jedna firma – Techramps z Krakowa. Umowa opiewać będzie na kwotę 119 tys. zł. Wykonawca zapewni również 3-letnią gwarancję.

Inwestycja powstanie w systemie projektuj i buduj. W ramach prac wykonany zostanie snowpark oparty na istniejącej górce ziemnej zwanej „Baśniówka. Będzie to teren do rekreacji i uprawiania sportów zimowych dla ludzi w każdej grupie wiekowej jeżdżących na nartach, snowboardzie, sankach oraz uprawiających street workout (ćwiczenia na drążkach i poręczach). Teren będzie dostępny przez cały rok dla wszystkich użytkowników.

Projekt stworzony przez wykonawcę będzie konsultowany z pełnomocnikiem mieszkańców, którzy zgłosili obywatelski wniosek. Przypomnijmy, że uzyskał on aż 1045 głosów w głosowaniu TBO 2016. Wykonawca będzie zobowiązany zrealizować inwestycję do końca października br.

Dodajmy, że w tegorocznej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazł się projekt dotyczący rozbudowy tomaszowskiego parku sportowo – rekreacyjnego. Tym razem mieszkańcy chcą, by powstał tam zapętlony, asfaltowy tor rowerowy typu pumptrack.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij