Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2022-05-04

Witaj majowa jutrzenko – obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja

Defilada Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Apel Pamięci, przemówienia okolicznościowe i występ Chóru Miejskiego Artis Gaudium – to tylko niektóre elementy obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się dzisiaj na placu Tadeusza Kościuszki.Święto Narodowe Trzeciego Maja  rozpoczęło się od mszy świętej w Sanktuarium Świętego Antoniego w intencji twórców Konstytucji 3 Maja i Ojczyzny. Następnie tomaszowianie przemaszerowali na pl. Tadeusza Kościuszki, gdzie o godzinie 10 rozpoczęła się dalsza część majowych obchodów. W jej trakcie odbył się m.in. Apel Pamięci zakończony Salwą Honorową. Uczestniczące w uroczystości delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W trakcie uroczystości odbył się również przelot motoparalotnią, wykonany przez Mistrza Polski w paralotniarstwie Wojciecha Panasa, podczas którego odpalono symboliczne, biało-czerwone flary. Obchody zwieńczyła wojskowa defilada.

Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij