Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Włącz się w projektowanie Parku Niebrowskiego!

Projekt „Park Niebrowski - Przestrzeń publiczna kształtowana z udziałem mieszkańców” został wybrany jako jeden z projektów Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.  Został on pozytywnie zaopiniowany i głosami mieszkańców przeznaczony do realizacji oraz dalszych opracowań. Zakłada działania w trzech etapach:

  • Przebudowa dziedzińca szkolnego na bardziej przyjazną przestrzeń spójnie łączącą budynek z otoczeniem, służącą zarówno uczniom jak i okolicznym mieszkańcom.
  • Realizacja miasteczka ruchu drogowego pomiędzy Basenem Złota Rybka” a Ośrodkiem Kultury Tkacz (jako części parku).
  • Przeprowadzenie konsultacji społecznych na temat całościowej koncepcji zagospodarowania przestrzennego Parku Niebrowskiego.

Pierwsze etapy są już w fazie realizacji. Ruszyły również konsultacje społeczne. Od nich zależy program funkcjonalny i charakter ukształtowania przestrzeni Parku Niebrowskiego.

Plan Parku

Konsultacjami zajmuje się interdyscyplinarny zespół związany z warszawskimi uczelniami
(ASP, SGGW, UW). Liczymy na twórczą współpracę z Młodzieżową Radą Miasta, uczniami Zespołu Szkół nr 4 oraz zainteresowanymi osobami, instytucjami, organizacjami. Roli doradców i animatorów procesu konsultacji podjęli się Dariusz Śmiechowski, Beata Gawryszewska, Ewa Zielińska, Anna Wilczyńska i Maciej Łepkowski. Zespół konsultacyjny zbiera pomysły i opinie wszystkich użytkowników centralnej przestrzeni Niebrowa, między innymi za pomocą rozmów, wywiadów, pracy z makietą konsultacyjną. Celem działań jest wypracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni jak najbardziej przyjaznej, spełniającej wiele potrzeb, a jednocześnie bogatej przyrodniczo, atrakcyjnej krajobrazowo.

 

Zapraszamy do wypełniania krótkiej ankiety konsultacyjnej: https://docs.google.com/forms/d/17_gY5saydECtWc7QKjCoM3YGx36-8iD_aoikt4vQDUY/viewform?c=0&w=1

Mapa, służąca określeniu mocnych i słabych stron istniejącej przestrzeni oraz jej potencjału: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1WXoGidcpcqpfEv5USYwejOQ7PKc

Zachęcamy też do dzielenia się informacjami o idei Parku Niebrowskiego, procesie konsultacji i innych wydarzeniach związanych ze współtworzeniem i życiem tego miejsca na mapie Tomaszowa Mazowieckiego: https://www.facebook.com/ParkNiebrowski/

Zapraszamy na dyskusję – debatę publiczną na temat Parku Niebrowskiego, która odbędzie się w Ośrodku Kultury TKACZ w poniedziałek 20 czerwca w godz. 17 – 20.

Przypomnijmy. W roku szkolnym 2014/15 w tomaszowskim Zespole Szkół nr 4 prowadzone były warsztaty edukacji architektonicznej, w ramach których młodzi uczestnicy mieli okazję poznać i doświadczyć, na czym polega projektowanie przestrzeni publicznych. Wspólna praca uzyskała ciekawy wymiar praktyczny. Jej efektem jest wizja tworzenia bardziej atrakcyjnego, wielofunkcyjnego parku w centralnym miejscu Osiedla Obrońców Tomaszowa z 1939r., na obszarze Niebrowa. Spójna koncepcja ideowa złożona z pomysłów uczestników warsztatów została zgłoszona w ramach budżetu obywatelskiego, jako projekt „Park Niebrowski - Przestrzeń publiczna kształtowana z udziałem mieszkańców”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij