Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-01-14

Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe. Zbigniew Rau rozmawiał z prezydentem Marcinem Witko, starostą Mirosławem Kuklińskim, spotkał się również ze służbami mundurowymi oraz organizacjami pozarządowymi.

 Zdjęcie ze spotkania z wojewodą w starostwie

Wizyta wojewody rozpoczęła się spotkaniem w Urzędzie Miasta. W jego trakcie starosta Mirosław Kukliński opowiadał m.in. o problemach związanych z uruchomieniem punktów darmowej pomocy prawnej. Prezydent Marcin Witko oraz Monika Michalska dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego opowiadali natomiast o funkcjonowaniu Biura Interwencji Obywatelskiej powołanego przez prezydenta, które działa w Tomaszowie już od 11 miesięcy. W tym czasie pomogło   ponad 200 osobom.


Kolejne spotkanie obyło się w Starostwie Powiatowym. Tam wojewoda rozmawiał z przedstawicielami służb mundurowych. Rozmawiano na temat funkcjonowania jednostek i problemów, z którymi się spotykają.
Ostatnie spotkanie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury na pl. Kościuszki 18. Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji pozarządowych.  Poruszano problemy służby zdrowia, bezrobocie czy temat wychowania patriotycznego.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij