Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wolontariusze z SP 13 dla schroniska

Od września tego roku Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej nr 13 podjął aktywną współpracę z tomaszowskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt.

kiermasz książek dla schroniska 1

Grupa uczniów z klas ósmych wolny czas weekendu zamiast na własne przyjemności poświęca stworzeniom oczekującym na adopcję, wyprowadzając je na spacery. Mimo że opieka nad czworonogami wymaga wysiłku, wolontariusze podkreślają, że sprawia im wielką satysfakcję i jest wspaniałą przygodą uczącą empatii do zwierząt.

Poza bezpośrednią pomocą uczniowie wykazali się kreatywnością i zorganizowali na terenie szkoły akcję pod hasłem „Książka dla schroniska”. Przeprowadzili kiermasz, podczas którego można było zakupić książki ofiarowane przez uczniów i nauczycieli. Chociaż ceny woluminów były symboliczne, kiermasz okazał się sukcesem. Za uzyskaną kwotę kupiono 13 obroży przeciw kleszczom, które 7 grudnia zostały podarowane schronisku jako upominek mikołajkowy.

Przedsięwzięcie udało się dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów: Wiktorii, Mateusza i Kuby z klasy VIIIb, którzy byli inicjatorami wydarzenia, przygotowali plakaty promujące akcję oraz stoisko z książkami, a także Daniela z klasy VIIIb, Oliwii i Piotrka z klasy VIIIa, którzy pomagali w  sprzedaży książek.

Samorząd Uczniowski składa podziękowania wszystkim, którzy wspomogli akcję.

Źródło: SP13


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij