Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wspieramy rodziny: nowe zniżki w żłobku – nawet do 99%

Rodzice więcej niż jednego dziecka uczęszczającego do placówek publicznych, w żłobku będą mogli liczyć na 50, a nawet 99% zniżki. To element polityki prorodzinnej. Tego typu ulga w Tomaszowie pojawi się po raz pierwszy. Przypomnijmy, niebawem otwarty zostanie nowoczesny żłobek przy ul. Strzeleckiej, kolejny ma powstać w osiedlu Niebrów.

Opłata za pobyt dziecka w żłobku będzie wynosić 14% minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w danym roku kalendarzowym. Po raz pierwszy pojawią się jednak zniżki, które mogą sięgać nawet 99%. Rodzice posiadający Kartę Tomaszowianina lub Tomaszowską Kartę Dużej Rodziny 3+ będą mogli liczyć na duże zniżki w przypadku, gdy ich starsze dzieci będą uczęszczać do przedszkoli lub szkół publicznych.

- To kolejny element wpierania rodzin w Tomaszowie Mazowieckiem, ale na pewno nie ostatni – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. - Mamy dużo planów, wokół żłobka budujemy cały program. Mam nadzieje, że nasze rozwiązania przypadną do gustu rodzicom. W całym kraju zmagamy się z problemem mniejszej liczby urodzeń dzieci. Jako samorząd możemy wspierać rodziców właśnie przez organizowanie profesjonalnej opieki, w nowoczesnych, bezpiecznych warunkach, które przy większej liczbie dzieci nie będą ich obciążać finansowo. Nasze plany możemy realizować tylko dzięki rządowemu wsparciu. To dzięki takim programom jak Maluch + powstają w żłobkach nowe miejsca. W Tomaszowie nowoczesny żłobek został wybudowany dzięki dotacji rządowej. Zdajemy sobie sprawę, że zaproponowane ulgi zwiększą liczbę chętnych, dlatego w planach mamy budowę kolejnego żłobka w naszym mieście, również będziemy starać się o zewnętrzne dofinansowanie jego budowy – dodaje prezydent.

I tak, mając dwoje dzieci, z których jedno chodzi do przedszkola lub szkoły publicznej, a drugie trafia do żłobka, rodzic może w nim liczyć na 50% zniżki. Jeżeli do szkoły lub przedszkola publicznego chodzi dwoje lub więcej dzieci, rodzic na dziecko w żłobku dostanie 99% zniżki.

Nadal obowiązywać będzie również ulga 30% dla rodzin ustawowo objętych pomocą społeczną.  


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij