Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wybory parlamentarne 2019

Już w najbliższą niedzielę 13 października 2019, wybory parlamentarne 2019 do sejmu i senatu. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. Od północy z piątku na sobotę (11/12 X) do końca wyborów obowiązuje cisza wyborcza.  Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do 21. Podczas konferencji prasowej do głosowania zachęcał prezydent miasta Marcin Witko oraz zaproponował mieszkańcom frekwencyjne wyzwanie. Szczegóły poniżej:

Podczas wyborów w Tomaszowie  działać będą 23 lokale wyborcze oraz 5 odrębnych. Osoby, które nie są pewne, do jakiej komisji się zgłosić, mogą to sprawdzić korzystając z cyfrowego planu miasta dostępnego na stronie: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/organy_wyborcze/obwodowe/pow/101600  .  

wybory 2019

Niepełnosprawni mogą m.in. głosować korespondencyjnie i przez pełnomocnika. Możliwe jest także skorzystanie z nakładek na kartę do głosowania w alfabecie Braille'a.

Urząd Miasta organizuje też specjalne transporty dla osób, które z różnych względów same nie mogą dostać się do lokalu wyborczego. Dzwoniąc pod  numer telefonu  44 724 25 82 osoby niepełnosprawne, starsze lub takie, które z innego powodu mają kłopot z poruszaniem się mogą zamówić na ustaloną godzinę bus, który zabierze je na głosowanie, a potem odwiezie do domu. W pojazdach bez problemu zmieści się wózek inwalidzki. Za taki transport w dniu wyborów nie trzeba nic płacić.
 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij