Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wystawa „Tomaszów w malarstwie”

Celem prezentowanej ekspozycji, jest pokazanie i przybliżenie miejsc mniej lub bardziej znanych mieszkańcom naszego miasta, a tym którzy „(...) wpadli na dzień do Tomaszowa...”, jak pisał Julian Tuwim, a wyśpiewała Ewa Demarczyk, wskazać miejsca najciekawsze, „widziane oczami” artystów malarzy.

Wystawa jest mini retrospekcją prezentującą wybrane obrazy, pokazujące Tomaszów i okolice, które powstały na przestrzeni lat, od 1915 do 2018 roku. Tomaszów to miasto, które wyrosło w Puszczy Nadpilickiej, położone nad wieloma rzekami, pod kątem malarskim, posiada ciekawe, pełne uroku miejsca plenerowe. Można zaliczyć go do grona miast, chętnie malowanych przez artystów profesjonalnych i amatorów, z uwzględnieniem starych tomaszowskich podwórek i kamienic. To właśnie tutaj w Tomaszowie, przed laty odbywały się plenery malarskie, efektem których są obrazy, tylko w części zaprezentowane na wystawie. Pokazują miejsca, których dzisiaj już nie ma, albo uległy dużym zmianom. Oglądając wystawę, macie Państwo możliwość porównania jak wyglądał Tomaszów przed laty, z tym obecnym. Prezentowana ekspozycja będzie dla Tomaszowian, refleksją i odtworzeniem dawnych miłych wspomnień, a dla gości przyjeżdżających do Tomaszowa ma szansę okazać się miło spędzonym czasem.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij