Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Za nami XII edycja Pikniku Lokalni Niebanalni!

XII edycja Pikniku Organizacji Pozarządowych Lokalni Niebanalni pt. „Rodzinna Europa” już za nami. Tegoroczny Piknik rozpoczął się występem Danuty Stankiewicz, a gwiazdą wieczoru był Grzegorz Hyży. W trakcie imprezy, na terenie Tomaszowskich Błoni, zaprezentowało się blisko 30 stowarzyszeń, fundacji, podmiotów działalności pożytku publicznego oraz nieformalnych grup inicjatyw lokalnych prowadzących działalność na terenie naszego miasta.

pikik 2019 lokalni

Nie zabrakło popularnego zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników, konkursu z nagrodami pt. „Spacer po Europie”. Wydano w sumie 600 kart. Tradycyjnie nagrody dla uczestników zabawy ufundowały podmioty III sektora biorące udział w pikniku oraz Prezydent Miasta.

Piknikowi towarzyszyły działania około sceniczne tj.: stoisko Miejskiego Centrum Kultury, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie, stoisko Powiatowej Komendy Policji w Tomaszowie Mazowieckim, stoisko nieformalnego stowarzyszenia „Do ostatniej pszczoły”, turniej mini siatkówki, wyścigi rowerowe dla dzieci do lat 12, stoisko Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Maz. sp. z o.o.; prezentacja autobusu i usług świadczonych przez firmę, odbyła się również otwarta akcja badań mammograficznych dla kobiet w wieku 50-69 lat, wzięło w niej udział 15 kobiet.

Piknik połączony był z Holi – Świętem Kolorów, gdzie podczas pięciu wyrzutów kolorowych proszków wszyscy chętni mogli się świetnie bawić.

Zostały wręczone podziękowania dla członków rady seniorów I kadencji

W trakcie pikniku rozstrzygnięty został Konkurs Kreatywności Społecznej LOKALNI NIEBANALNI. „Inicjatywa społeczna 2019”. Nagrodę otrzymało: Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL” za inicjatywę „Ogólnopolskie spotkania integracyjno – sportowe nad Pilicą stowarzyszeń abstynenckich”

Nagrodzone inicjatywy to Ogólnopolskie spotkania integracyjno – sportowe nad Pilicą stowarzyszeń abstynenckich, które odbyły się już po raz 11  w których wzięło udział ponad 300 osób z całej Polski. Przez dwa dni Stowarzyszenie Abstynenckie „AZYL” przygotowało bardzo bogaty program: spływ kajakowy, wycieczkę autokarową, rozgrywki sportowe, zabawę taneczną oraz program artystyczny. Takie spotkania owocują wsparciem i wymianą doświadczeń. Nabywaniem nowej wiedzy o formach i sposobach leczenia i rehabilitacji osób uzależnionych i współuzależnionych. To idea zdrowego stylu życia bez alkoholu i używek. To dodatkowa promocja naszego miasta i powiatu. To inicjatywa jedyna w naszym województwie.

W kategorii „Partnerstwo społeczne 2019” nagrody otrzymały:

Gmina Miasto Tomaszów Mazowiecki/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiat Tomaszowski/Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Gmina Tomaszów Mazowiecki/ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Fundacja NU-MED, Krajowe Stowarzyszenie Seniorów „Pasja”, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów za partnerstwo: Projekt pn. „Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych”

Wręczono również nagrodę dla zwycięzcy w konkursie na logo Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- Wiktora Szymczaka, którą wręczyła Zastępca Prezydenta Miasta Pani Izabela Śliwińska.

Na scenie nastąpiło również wręczenie podziękowań dla członków Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji

W kategorii „Animator społeczny 2019” nagrodzono Pana Bartłomieja Składowskiego.

Celem Pikniku LOKALNI NIEBANALNI od lat jest promowanie aktywności społecznej, idei wolontariatu, prezentacja działalności i dorobku III sektora, a także wymiana doświadczeń przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Wydarzenie organizowane przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz lokalne organizacje i grupy nieformalne, cieszy się dużym zainteresowaniem tomaszowian. To święto aktywnego miasta, ukazujące, czym zajmuje się miejski sektor pozarządowy.

Wykaz organizacji uczestniczących w tegorocznym Pikniku Organizacji Pozarządowych:

 1. Fundacja TOMY 
 2. Fundacja „NSJ Rodzina”
 3. Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy ALA
 4. WTZ przy Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci I Osób Niepełnosprawnych
 5. Krajowe Stowarzyszenie Seniorów PASJA
 6. Tomaszowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
 7. OSP – Białobrzegi
 8. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejskie Nr 2
 9. Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta
 10. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejsko – Powiatowy
 11. UKS „13 Joker” Glinka Academy
 12. Ochotnicza Straż Pożarna – Ludwików
 13. Jednostka Strzelecka 1002
 14. Ludowy Klub Kolarski START
 15. Polski Związek Niewidomych
 16. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem ISKIERKA
 17. Hufiec ZHP Tomaszów Maz.
 18. Stowarzyszenie Abstynenckie AZYL
 19. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
 20. Tomaszowskie Stowarzyszenie AMAZONEK
 21. Klub Seniora „Słoneczna Jedynka”
 22. Powiatowe Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów
 23. Tomaszowskie Towarzystwo Miłośników i Opieki nad Zwierzętami
 24. Stowarzyszenie „Absolutna Bliskość” w Tomaszowie Mazowieckim
 25. Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy “DZIEWIĄTKA”
 26. Automobilklub Tomaszowski
 27. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 28. WOPR Tomaszów Mazowiecki


Dziękujemy wszystkim organizacjom, które wzięły udział w XII. Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”.

 

  Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij