Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Złote medale kręglarzy KS Pilicy

Bardzo dobry występ zaliczyli kręglarze KS Pilica na Mistrzostwach Polski Seniorów w kręglarstwie w konkurencji indywidualnej oraz par zorganizowanych od 14 do 15 sierpnia na kręgielni w Tucholi.

W pierwszym dniu zawodów Mateusz Goździk i Konrad Mocarski wywalczyli tytuł Mistrza Polski w parach zdobywając złoty medal. Mateusz Goździk przy okazji pobił rekord kręgielni w Tucholi z wynikiem 651 kręgli. Konrad Mocarski dołożył do wyniku 574 kręgli i to pozwoliło pokonać następną parę aż o 84 kręgle. Tak dobrym startem Goździk wyrobił sobie handicap do gry indywidualnej w postaci 70 kręgli.

W finale Goździk nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa, uzyskał wynik 574 kręgli i pokonał następnego zawodnika Jakuba Osiewicza z KS Start Gostyń, zdobywając tym samym kolejny tytuł Mistrza Polski. W starcie indywidualnym Mocarski zajął ostatecznie 7 miejsce, a Szymon Kosz 33. Należy tu nadmienić, że Goździk i Kosz są jeszcze juniorami.

To niesamowity sezon Mateusza Goździka. To już czwarty tytuł mistrzowski w tym sezonie! Jest Mistrzem Polski juniorów w sprincie, indywidualnym MP juniorów, MP seniorów w parach i indywidualnym MP seniorów. Do tego jest wicemistrzem juniorów w parze z Szymonem Koszem, wicemistrzem seniorów w tandemach mieszanych z Julią Sidło i brązowym medalistą w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, a to wszystko na przełomie ostatnich 2 miesięcy. Teraz kolej na udany start na Mistrzostwa Świata, które rozpoczną się już za 2 tygodnie.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij