Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-10-20

Znana poetka spotkała się z tomaszowską młodzieżą

Krystyna Dąbrowska poetka, podróżniczka i tłumaczka literatury anglojęzycznej spotkała się 16 października z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w budynku Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Uczestnikami spotkania była 60-osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum Nr 7, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz III Liceum Ogólnokształcącego.

Podczas rozmowy z Krystyną Dąbrowską, laureatką Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz Nagrody Fundacji im. Kościelskich, przybyli goście mogli poznać historię jej życia. Poetka opowiadała, że po obserwacji otaczającej rzeczywistości, stara się słowem malować portrety ludzi i szkicować codzienne sytuacje napotkanych osób. Poza tym chętnie odpowiadała na pytania związane z początkiem przygody pisarskiej, o tym jak to jest być artystą - poetą. Oświadczyła jednocześnie, że pisanie daje satysfakcje, ale to również ciężka praca. W trakcie spotkania autorka przeczytała także wiersze ze swoich tomików, z którymi wiążą się różne historie.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli zakupić najnowszy tomik poezji Krystyny Dąbrowskiej ,,Czas i przesłona, uzyskać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Fundatorem spotkania była Fundacja im. Wisławy Szymborskiej.Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij