Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Warsztaty dla nauczycieli historii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim 19 listopada br. zorganizowała warsztaty edukacyjne dla nauczycieli historii z tomaszowskich szkół, których celem było zapoznanie z grami edukacyjnymi opracowanymi przez łódzki Oddział IPN z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezentowane gry to: „Twórcy niepodległości”, „Polskie drogi do niepodległości 1914- 1918”, „Walka o granice II Rzeczypospolitej 1918- 1924”. Warsztaty przeprowadził współtwórca wymienionych gier, naczelnik Biura Edukacji Narodowej IPN Łódź Artur Ossowski. Zebranych nauczycieli przywitała wicedyrektor szkoły Ewa Wiórkowska, która również podziękowała Instytutowi Pamięci Narodowej za przyjazd do Tomaszowa i przeprowadzenie ciekawych i inspirujących zajęć dla nauczycieli. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali bezpłatny pakiet gier dla swoich szkół, który z pewnością uatrakcyjni  lekcje poświęcone odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Pomysłodawcą i koordynatorem warsztatów był nauczyciel historii w SP 1 Radosław Pająk.

Źródło: Radosław Pająk Szkoła Podstawowa nr. 1 w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij