Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

#STOPSMOG Jak efektywnie palić w piecu i nie kopcić? [WIDEO]

Pokaz palenia węglem w piecu metodą od góry zaprezentował tomaszowianom Tomasz Rusek, mistrz kominiarski i wiceprezes Krajowej Izby Kominiarskiej. Akcja zorganizowana przez portal kominiarskie.com, Urząd Miasta i Straż Miejską odbyła się 9 lutego na placu Tadeusza Kościuszki.Pokaz miał uświadomić korzyści jakie płyną dla środowiska i ludzi przy prawidłowym sposobie rozpalania w piecu. Palenie od góry pozwala ograniczyć zużycie węgla o 30 procent, a jednocześnie znacząco eliminuje emisję trujących gazów, które powstają podczas jego spalania.

W sobotę na pl. Tadeusza Kościuszki, w dwóch piecach typu „koza” rozpalono ten sam węgiel. Różnica polegała tylko na sposobie ułożenia surowca. – Przy rozpalaniu od góry do komina lecą niemal przezroczyste spaliny, a ze spalenia dymu powstaje więcej ciepła – tłumaczył Tomasz Rusek, mistrz kominiarski i wiceprezes Krajowej Izby Kominiarskiej.

FOTO

W trakcie pokazu można było również uzyskać informacje o alternatywnych sposobach ogrzewania i warunkach uzyskania dotacji z rządowego programu Czyste Powietrze.

Sprawdź, w jaki sposób Tomaszów Mazowiecki walczy o czyste powietrzeInne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij