Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Będzie taniej z Tomaszowską Kartą Mieszkańca

1 października wprowadzona zostanie Tomaszowska Karta Mieszkańca, która ułatwi tomaszowianom dostęp do usług publicznych poprzez wprowadzenie lub poszerzenie zakresu ulg, bądź zwolnień z opłat. Karta będzie uprawniała m.in. do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w niedzielę i święta.

rodzina


We wtorek, na wniosek prezydenta Marcina Witko, radni przyjęli program „Tomaszowska Karta Mieszkańca”, który ma na celu w szczególności poprawę warunków życia tomaszowian poprzez zwiększenie dostępu do usług publicznych, dóbr kultury, imprez sportowych, poprawy warunków bytowych oraz oferty stowarzyszeń i przedsiębiorstw, którzy wyrażą chęć przystąpienia do programu. Tomaszowska Karta Mieszkańca stanowić będzie element polityki społecznej, realizowanej przez nasze miasto, jak również narzędzie promocji mające na celu zachęcenie osób do osiedlania się na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

Kartę będzie mógł otrzymać każdy mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego, który rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Tomaszowie Mazowieckim i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jego zamieszkania jest miasto Tomaszów Mazowiecki, bez względu na to czy osiąga dochód, a także niepełnoletni członkowie jego rodziny w wieku powyżej 7 roku życia. Dzieci w wieku do lat 7 będą korzystać ze zwolnień i ulg na podstawie Karty wydanej rodzicom lub opiekunom prawnym.

Wkrótce poznamy katalog zwolnień i ulg. Na pewno Tomaszowska Karta Mieszkańca będzie uprawniała do bezpłatnego korzystania z przejazdów komunikacją miejską w niedziele i święta, a w przyszłości, po uzyskaniu dofinansowania, również w pozostałe dni tygodnia.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij