Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Blisko 5 mln zł dla seniorów

Tomaszów Mazowiecki wraz z partnerami: Powiatem Tomaszowskim, Gminą Tomaszów Mazowiecki i trzema lokalnymi organizacjami: Fundacją NU-MED, Krajowym Stowarzyszeniem Seniorów „Pasja” i Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów pozyskała  4 171 956,89 zł dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi na projekt wspierający seniorów. W ramach projektu zostanie wyremontowany i wyposażony m.in.  Dom Dziennego Pobytu. Wartość całego projektu wynosi blisko 5 mln zł.

 Zdjęcie ilustrujące projekt wsparcia senioró (senior przy stole)

Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych to projekt w zakresie, którego przewidziano liczne działania wspierające i aktywizujące seniorów, które będą realizowane aż do końca 2020 roku.

Celem projektu jest rozwój usług medyczno-opiekuńczych oraz poprawa ich dostępności i jakości.

 

W ramach projektu zostanie wyremontowany i wyposażony Dom Dziennego Pobytu w Tomaszowie Mazowieckim, w którym seniorzy będą mieli zagwarantowaną opiekę terapeutyczną i medyczną, wyżywienie jak również liczne zajęcia, w tym: rehabilitacyjne, plastyczne, muzyczne, ruchowe. Z pozyskanych środków sfinansowane zostanie zatrudnienie opiekunek i asystentów dla kilkunastu seniorów zamieszkujących zarówno na terenie miasta jak i gminy potrzebujących pomocy. W Tomaszowie powstanie nowy Klub Seniora, w którego ofercie będzie można znaleźć warsztaty: muzyczne, teatralne, florystyczne, kulinarne, rękodzieła, zajęcia ruchowe, spotkania z zakresu bezpieczeństwa oraz edukacji zdrowotnej jak również wyjazdy kulturalne do teatru czy kina ale też na basen. Projekt przewiduje też różnorodne wsparcie dla osób sprawujących opiekę nad osobami chorymi czy niepełnosprawnymi. Będą one mogły skorzystać z warsztatów poszerzających ich wiedzę i wspierających ich w tym trudnym zadaniu. Na terenie gminy, w świetlicach wiejskich, zostaną zorganizowane zajęcia kulturalne z zakresu rękodzieła, florystyki, czy zajęcia muzyczne oraz ruchowe. Uczestnikom, w razie potrzeby, zostanie zapewniony transport na powyższe zajęcia. W Starostwie Powiatowym będą świadczone bezpłatne porady prawne i psychologiczne.

 

 

Do dyspozycji osób potrzebujących pozostaną również utworzone i wyposażone wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, w tym łóżek, rowerków rehabilitacyjnych i magnetycznych, foteli geriatrycznych, torów do chodzenia, drabinek do łóżka, sprzętu dla osób niedowidzących jak również drobnego sprzętu pierwszej potrzeby dla osób niesamodzielnych (balkoniki, kule, materace przeciwodleżynowe, krzesła prysznicowe itp). W projekcie przewidziano też zakup tzw. „przycisków sos” zapewniających bezpieczeństwo osobom, które nie opuszczają miejsca swojego zamieszkania, a nagle mogą potrzebować pomocy.

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij