Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów zmieni się nie do poznania [WIZUALIZACJE]

Trwają prace związane z wyremontowaniem i wyposażeniem Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów przy ul. Świętego Antoniego 55. W naszym mieście powstanie nowoczesny ośrodek, w którym będzie można skorzystać z opieki terapeutycznej i medycznej, a także z licznych zajęć:  rehabilitacyjnych, plastycznych, muzycznych i ruchowych.

FOto
W tym budynku powstaje Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów

W Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów wyremontowanych zostanie jedenaście pomieszczeń. Zostaną one pomalowane i odpowiednio oświetlone. W zakres prac wchodzi też m.in. wymiana drzwi, montaż paneli oraz listew przypodłogowych oraz remont elewacji. Odpowiednio wyposażone zostaną również łazienki. Przed budynkiem powstanie podjazd dla osób niepełnosprawnych i ścieżki komunikacyjne. Teren przed obiektem zostanie zagospodarowany w zieleń.

FOTO

Po zakończeniu prac seniorzy będą mieli zagwarantowaną opiekę terapeutyczną i medyczną, wyżywienie oraz liczne zajęcia: rehabilitacyjne, plastyczne, muzyczne, ruchowe. W Domu Dziennego Pobytu nad opieką tomaszowian czuwać będzie wykwalifikowany personel. W ośrodku powstanie Klub Seniora.  

FOTO

Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych”. To wspólna inicjatywa miasta, powiatu tomaszowskiego, gminy wiejskiej, Fundacji NU-MED, Krajowego Stowarzyszenia Seniorów „Pasja” i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Projekt uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Wartość całego przedsięwzięcia to blisko 5 mln zł.

Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych to projekt w zakresie którego przewidziano liczne działania wspierające i aktywizujące seniorów, które będą realizowane do końca 2020 roku. Celem przedsięwzięcia jest rozwój usług medyczno-opiekuńczych oraz poprawa ich dostępności i jakości. Oprócz remontu Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, na terenie gminy, w świetlicach wiejskich, zostaną zorganizowane zajęcia kulturalne z zakresu rękodzieła, florystyki, czy zajęcia muzyczne oraz ruchowe. Natomiast w Starostwie Powiatowym będą świadczone bezpłatne porady prawne i psychologiczne.

Do dyspozycji osób potrzebujących pozostaną również utworzone i wyposażone wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego, w tym łóżek, rowerków rehabilitacyjnych i magnetycznych, foteli geriatrycznych, torów do chodzenia, drabinek do łóżka, sprzętu dla osób niedowidzących jak również drobnego sprzętu pierwszej potrzeby dla osób niesamodzielnych (balkoniki, kule, materace przeciwodleżynowe, krzesła prysznicowe itp.). W projekcie przewidziano też zakup tzw. „przycisków SOS” zapewniających bezpieczeństwo osobom, które nie opuszczają miejsca swojego zamieszkania, a nagle mogą potrzebować pomocy.

FOTO
Tak będzie wyglądała salka rehabilitacyjna


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij