Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„EKO Rajd Rowerowy 2020”

22 września w „Dniu bez samochodu” odbył się „EKO Rajd Rowerowy 2020” dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Celem rajdu było promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport, propagowanie roweru jako ekologicznego środka transportu, podnoszenie poziomu świadomości młodzieży w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zachęcenie do używania alternatywnych form transportu takich jak: komunikacja publiczna, piesza i rowerowa. Impreza zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Rajd rowerowy rozpoczął się od godz. 9.00 przy Urzędzie Miasta natomiast meta znajdowała się na Przystani Miejskiej. Długość trasy wynosiła ok. 13 km, a po drodze w punktach docelowych jego uczestnicy musieli wykonać różne zadania, m.in. rozwiązać testy dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykazać się znajomością atrakcji turystycznych Tomaszowa Mazowieckiego oraz znajomością zagadnień związanych z szeroko rozumianą ekologią. Na Przystani gdzie zlokalizowano metę uczestnicy rajdu prezentowali umiejętności techniczne jazdy na rowerze. Na mecie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim zapoznali wszystkich z zasadami bezpieczeństwa i poruszania się rowerzystów na drogach.

Do udziału w „EKO Rajdzie Rowerowym 2020” zgłosiło się 6 drużyn z 6 szkół podstawowych w Tomaszowie Mazowieckim. Dla wszystkich uczestników przewidziano dyplomy oraz drobny upominek. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowa nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim w składzie: Piotr Pawlik, Szymon Pawlikowski, Paweł Pawlik, Igor Senator, Marek Chachuła oraz nauczyciele p. Izabela Kolanko oraz p. Marcin Rybak. Ponadto wyróżniono nagrodami: za II miejsce – SP nr 14; za III miejsce – ex aequo SP nr 7 i SP nr 9. W rajdzie uczestniczyły również SP nr 13 i SP nr 8.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij