Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ferie z biblioteką

Warsztaty biblioteczne pn. „W zimowej krainie baśni i bajek” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej to propozycja, z której skorzystały dzieci podczas Ferii 2024.Każdy dzień miał inną myśl przewodnią. W poniedziałek: „Baśnie, bajki, bajeczki”. Najmłodsi zapoznali się m.in. z teatrzykiem ilustracji, za którego pomocą obejrzały baśń H. Ch. Andersena pt. ,,Królowa Śniegu”. Drugi dzień zajęć zatytułowany był: „Listonosz Pat - dzielny chwat”. Atrakcją dnia była wycieczka do Urzędu Poczty Polskiej w Tomaszowie Mazowieckim. „Poradnik zdrowia dla najmłodszych” to hasło trzeciego dnia warsztatów w bibliotece. Tego dnia gościem Biblioteki była pani pielęgniarka z Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, która opowiedziała dzieciom co powinna zawierać każda apteczka domowa. Przeprowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i opowiedziała o swoim zawodzie.

Czwarty dzień to bajkowym seans filmowym w kinie Helios. W piątym dniu zajęć odbyło się „Bajkowe gotowanie”. Każde dziecko przygotowało własną pizzę, podczas warsztatów kulinarnych w Pizzerii Da Grasso. Na zakończenie zimowych warsztatów w bibliotece uczestnicy otrzymali pamiątkowe kalendarze oraz słodycze.

Przypominamy, że w drugim tygodniu ferii zapraszamy dzieci wraz z opiekunami do korzystania z Pokoju Bajek Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP, gdzie miło można spędzić czas na głośnym czytaniu, projekcjach filmowych, grach planszowych oraz Xbox czy kolorowaniu zimowych malowanek. Zapraszamy w godzinach pracy dziecięcej książnicy

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij