Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-01-28

Ferie zimowe w tomaszowskich szkołach

Tegoroczny wypoczynek zimowy w szkołach podstawowych i gimnazjach odbędzie się pod hasłem „Bezpieczne i zdrowe zabawy zimowe”. Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej i alternatywnych form spędzania czasu wolnego od nałogów.

Zdjęcie dzieci ilustrujące artykuł

Akcja rozpocznie się 15 lutego 2015 roku i potrwa do 28 lutego 2016 roku. Opiekę nad dziećmi obejmie dziesięć placówek: ZSP 1, ZSP2, ZSP3, ZSP4, ZSP5, ZSP6, ZS nr 4, ZS nr 8, Gim. 3 i Gim.7. Do udziału w półkoloniach zimowych zgłosiło się około 1 450 dzieci i młodzieży.

Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 14.00. Dla uczestników półkolonii zostaną przygotowane obiady w cenie 2 zł (resztę środków dopłaci miasto). Dzieci, których rodziny kwalifikują się do skorzystania z pomocy społecznej, zostaną zwolnione z tej opłaty.

W czasie zajęć uczestnicy wypoczynku zimowego zapoznają się z tematyką prozdrowotną i profilaktyką uzależnień, przedstawioną przez nauczycieli posiadających stosowne uprawnienia. Na dzieci czeka wiele atrakcji, gdyż zajęcia prowadzone będą nie tylko w szkołach, ale również na świeżym powietrzu.

Zaplanowane zajęcia:

na basenie,

torze łyżwiarskim,

kręgielni,

sportowe na terenie szkół,

zajęcia komputerowe,

zajęcia z profilaktyki uzależnień, higieny osobistej, zdrowego żywienia, bezpieczeństwa.

zwiedzanie muzeum,

wyjście do kina

Wypoczynek zimowy finansowany będzie ze środków pochodzących z opłat pobieranych za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zadanie to realizowane jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Integracji Społecznej Osób Uzależnionych i Ich Bliskich na 2016 rok, łączny koszt około 75.000 zł.

Ponadto dofinansowanie będzie wyżywienie uczestników ferii zimowych w MOK, Tkaczu, DOK i Młodzieżowej Bibliotece i dofinansowane do ferii w MDK na łączną kwotę 4.799 zł.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij