Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Finał WOŚP 2017. Koncert Rafała Brzozowskiego i rekordowe 151 tys. zł

Tomaszów zebrał 151 tys. zł w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne atrakcje odbyły się w Galerii Tomaszów, gdzie wystąpił Rafał Brzozowski. Wylicytowano pióro prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego za 250 zł, a ze sprzedaży „Kartek z aniołkiem” oraz ceramicznych serduszek, Miejskie Centrum Kultury przekazało fundacji 1.340,12 złotych.

WOŚP

Rafał Brzozowski wystąpił na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii Tomaszów. W tym roku fundacja zbiera pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Pióro na aukcję przekazał prezydent Marcin Witko. Wylicytowano je za 250 zł.

W niedzielę w Galerii Tomaszów zlokalizowane było również specjalne stoisko Miejskiego Centrum Kultury. Każdy z ofiarodawców Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mógł sobie wybrać pamiątkową „Kartkę z Aniołkiem” wykonaną przez dzieci i młodzież w ramach konkursu plastycznego Dzielnicowego Ośrodka Kultury oraz ceramiczne serduszko pochodzące z pracowni ceramiki Miejskiego Ośrodka Kultury. Łącznie MCK przekazał 1.340,12 złotych.

W centrum handlowym powstał punkt liczenia pieniędzy, a na scenie zaprezentowały się też dzieci i młodzież.

Pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zbierało 300 tomaszowskich wolontariuszy.

Wieczorem odbyło się Światełko do nieba i pokaz fajerwerków.

O godz. 21 Bogdan Smolarek, szef tomaszowskiego sztabu poinformował, że Tomaszów zebrał 151 tys. zł i z taką kwotą tomaszowianie ruszyli do Warszawy. To najwięcej w historii tomaszowskich finałów WOŚP.

Foto: Galeria Tomaszów, Miejskie Centrum KulturyTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij