Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Gawędzili o ludziach kultury

„Z Tomaszowa w świat – ludzie kultury” – taki tytuł nosiło piąte już spotkanie z cyklu „Tomaszowskie gawędy”, które odbyło się we wtorek, 14 marca w Galerii Sztuki Arkady. Była też muzyczna niespodzianka.

Goście biorący udział w „Tomaszowskich gawędach” po raz kolejny dopisali, co potwierdza, że pomysł Miejskiego Centrum Kultury na tego typu wydarzenie był trafiony. Wtorkowe spotkanie rozpoczęto suplementem do poprzedniego tematu gawęd, a następnie krótkie historyczne wprowadzenie o ludziach kultury pochodzących z Tomaszowa Mazowieckiego lub z Tomaszowem związanych wygłosił dr Marek Stefański. Potem do dyskusji mógł przyłączyć się każdy z obecnych.

W rozmowach wymieniano m.in.: wokalistę Bogusława Meca, reżysera i scenarzystę Tadeusza Chmielewskiego, aktorkę Izabelę Kunę, reżysera Adka Drabińskiego, malarkę Marttę Węg, piosenkarkę, aktorkę musicalową i dubbingową Katarzynę Łaską, saksofonistę Marka Michalaka, aktora Artura Porczyka, wokalistkę i instrumentalistkę Iwonę Kmiecik i wielu jeszcze innych wspaniałych tomaszowian, którym udało się zaistnieć w szeroko pojętym świecie kultury. Niektórzy pamiętali ich z podwórka, inni ze szkolnych ławek, a jeszcze inni poznawali ich dopiero podczas gawędziarskiego spotkania. Nie zabrakło też ciekawych wspomnień i anegdot.

Muzyczną niespodzianką dla uczestników spotkania, którą przygotował koordynator projektu Tadeusz Lubicki, był teledysk z utworem wykonanym przez Lidię Marię Krüger, tomaszowiankę obecnie mieszkającą w Niemczech.

Na kolejne spotkanie Miejskie Centrum Kultury zaprasza 28 marca. Pogawędzić będzie można o Rosi i innych skarbach wydobytych z Pilicy.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij