Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

I Tomaszowskie Spotkanie Naukowe

Interdyscyplinarne problemy neurologiczne, terapia i leczenie pacjentów z padaczką, choroba Parkinsona – między innymi takie tematy poruszono podczas I Tomaszowskiego Spotkania Naukowego, które odbyło się 7 i 8  czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

FOTO
Fot. Tomaszowskie Centrum Zdrowia

Warsztaty otworzył dr n.med. Wiesław Chudzik, przewodniczący zarządu regionu łódzkiego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, współtwórca i wieloletni dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 im. WAM w Łodzi, a obecnie prezes zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Pierwszy dzień konferencji poświęcony był problemom leczenia pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane (SM) oraz terapii i leczenia chorych po udarach mózgu. Dzień później omawiano m.in. tematy zespołów bólowych w neurologii.

Warsztaty były okazją do wspólnej wymiany doświadczeń. Dały również możliwość zapoznania się z najnowszymi zagadnieniami i problemami współczesnej neurologii. W spotkaniu wzięła udział m.in.  wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Izabela Śliwińska. I Tomaszowskie Spotkanie Naukowe odbyło się pod patronatem prezydenta miasta Marcina Witko, starosty tomaszowskiego  Mariusza Węgrzynowskiego oraz konsultanta wojewódzkiego ds. neurologii dr n.med. Bożeny Adamkiewicz.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij