Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Igrzyska Olimpijskie. Karolina Bosiek wystąpi na dwóch dystansach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Karolina Bosiek będzie reprezentowała Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Tomaszowianka wystąpi nie tylko na dystansie 3 000 m. W poniedziałek 17-latka dowiedziała się o swoim starcie na 1 000. Ma również szanse na udział w wyścigu drużynowym.

FOTO

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu odbędą się od 9 do 25 lutego 2018 roku. Karolina Bosiek wystąpi 10 lutego na dystansie 3 000 m (początek o godz. 12), a cztery dni później pobiegnie na 1 000 m. Jest również rezerwową w wyścigu drużynowym.

We wtorek (30 stycznia) w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim odbył się briefing prasowy z udziałem Karoliny Bosiek, prezydenta Marcina Witko, trenera Wiesława Kmiecika i olimpijczyka Jaromira Radke. W spotkaniu wzięli również udział najbliżsi Karoliny.

W trakcie briefingu prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko przekazał Karolinie Bosiek stypendium za dotychczasowe osiągnięcia sportowe i wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej. Poinformował również o tym, że tomaszowianka będzie otrzymywać finansowe wsparcie w ramach programu Polskiej Fundacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki team100. Główny cel projektu to wsparcie młodych, polskich i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych, którym oprócz szkolenia związkowego zostanie zapewniona dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 000 zł. Środki mają wspierać rozwój oraz doskonalenie umiejętności utalentowanych sportowców w wieku 18–23 lata.

We wtorek urodzona w 2000 roku zawodniczka po raz ostatni trenowała pod okiem Wiesława Kmiecika przed wyjazdem do Pjongczangu.  

Po 16 latach Tomaszów Mazowiecki znów będzie miał swojego reprezentanta na zimowej olimpiadzie. Wcześniej nasze miasto reprezentowali: Stanisława Pietruszczak-Wąchała (1976), Jan Józwik (1980), Jaromir Radke (1992, 1994) i Paweł Abratkiewicz (1992, 1998, 2002).

 

 

 

 

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij