Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-10-14

Jubileusz chóru Artis Gaudium

Pięć lat pracy artystycznej świętuje w tym roku chór Artis Gaudium. Z tej okazji 21 października w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 odbędzie się jubileuszowa gala połączona z koncertem. Początek o godz. 18.

Chór Artis Gaudium powstał w marcu 2016 roku z inicjatywy prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. Od założenia kieruje nim Katarzyna Goljat. Obecnie w chórze śpiewa około 30 osób. Są to uczniowie szkół ponadpodstawowych, dorośli oraz seniorzy.

Próby chóru odbywają się w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej. Artyści uświetniają swoimi występami uroczystości miejskie, koncertują, reprezentują nasze miasto na różnych przeglądach muzyki chóralnej. Na swoim koncie Artis Gaudium ma główne nagrody zdobyte podczas festiwali w Łodzi, Opocznie oraz Radomsku. Chór wykonuje różnorodny repertuar – od utworów klasycznych, ludowych po przeboje muzyki rozrywkowej.

Pięciolecie pracy artystycznej Artis Gaudium uczci koncertem jubileuszowym, podczas którego usłyszeć będzie można zarówno utwory z dotychczasowego repertuaru, wykonywane przy różnych okazjach, jak również utwory nowe, przygotowane na jubileuszową galę.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie są do odebrania w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 (w godz. 9-15). Liczba miejsc ograniczona.

 

Źródło: Miejskie Centrum Kultury

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij